; YURTDIŞI İŞ İLANLARI : LİMAK KUVEYT DOCUMENT CONTROLLER

23 Ekim 2018 Salı

LİMAK KUVEYT DOCUMENT CONTROLLER

Document Controller We are searching for a Document Controller for our QA / QC Department with following responsibilities. *Monitoring and Collecting all QC reports for preparation of final dossier prior to client submission. *Establish/maintain procedures for maintaining documents and control changes in documents. *Implement company document control system. *Maintain a register of internal and external documents. *Coordinate with client representatives/certification bodies/engineers on project document control system. *Provide support services to managers in collating and producing required documentation. -Ensure documentation activities to comply with company standards and procedures. -Manage the document/drawing review process, Internal and External. -Ensure drawing transmittals and documents are acknowledged to avoid disputes on transmissions. -Follow Documentation activities to comply with Company standards and procedures. -Please send your resumes to ihsan.aykut@yahoo.com . -We will only contact with selected candidates.
Belge denetleyicisi bizim QA/QC departmanı için bir belge denetleyicisi için aşağıdaki sorumlulukları ile arıyoruz. * Izleme ve müşteri teslimi öncesinde son dosyanın hazırlanması için tüm QC raporları toplama. * Belgeleri korumak ve belgelerde değişiklikleri kontrol etmek için yordamları kurun/koruyun. * Uygulama şirket belge kontrol sistemi. * İç ve dış belgelerin bir kayıt koruyun. * Proje belge kontrol sistemi üzerinde müşteri temsilcileri/belgelendirme kuruluşları/mühendisler ile koordine. * Gerekli belgeleri Harmanlayıcı ve üreten yöneticilere destek hizmetleri sağlar. -Belge faaliyetlerinin şirket standartlarına ve prosedürlere uygun olmasını sağlayın. -Yönet belge/çizim inceleme süreci, Iç ve dış. -Şanzıman üzerindeki uyuşmazlıklardan kaçınmak için çizim transmitimlerinin ve belgelerin onaylandığından emin olun. -Şirket standartlarına ve prosedürlere uymak için dokümantasyon etkinliklerini takip edin. -Lütfen ihsan.aykut@yahoo.com için özgeçmişlerinizi gönderin. -Biz sadece seçilmiş adaylar ile iletişim kuracağız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Katar 'da öncü bir ana müteahhitlik için gerekli MEP Tahmincisi maa 4900 Usd

MEP Estimator Required for a Leading Main Contractor in Qatar. Candidates must be MMUP/UPDA Certified in order to qualify for this role. M...